Jei pavargote ir dienos pabaigoje jums skauda kojas, nemanykite , kad taip būna tik jums. Jei iki vakaro tenka stovėti arba avite naują batų porą, kuri yra labiau estetiška nei funkcionali, gali skaudėti kojas, tačiau yra keletas sprendimų, kaip sumažinti skausmą. Dažnai skaudančios pėdos yra tiesiog pavargusios nuo vaikščiojimo ar stovėjimo per dieną, tačiau atkreipkite dėmesį, kad skausmas nėra normalu ir jo nereikėtų ilgai ignoruoti.
Jei kojų skausmas nemažėja ir tęsiasi ilgą laiką, rekomenduojame apsilankyti pas podiatrą.
Pakelkite pėdas
Atsigulkite ir po kulkšnimis ir keliais pakiškite pagalvę ar dvi, pakeldami pėdas. Pakėlus padedama nukreipti kraują iš pėdų atgal į kūną, kad sumažėtų pėdų sunkumo jausmas, patinimas ir diskomfortas. Ši padėtis skatina natūralią kraujotaką, nes sumažina gravitacijos poveikį. Šis būdas labai naudingas žmonėms, turintiems grįžtamosios venų kraujotakos problemų, nes beveik iš karto palengvėja. Tačiau nepamirškite, kad tam, jog šis metodas veiktų, pėdos turi būti aukščiau nei širdis.
Kita alternatyva, dėl kurios nereikia gulėti, yra „Pulsaar Active“ kraujotakos kojinės, kurios stimuliuoja pėdų kraujotaką, todėl kraujas teka greičiau ir lengviau, o poveikiu kraujotakai galima mėgautis ir kelyje, pavyzdžiui, ilgai važiuojant automobiliu ar skrendant lėktuvu.
Judinkite pėdas
Judindami pėdas mažais sukamaisiais judesiais pagerinsite kraujotaką ir mikrokraujotaką. Norėdami paįvairinti judesius, pabandykite piešti raides kojomis. Tai pagerina pėdų koordinaciją ir savijautą. Šį poveikį dar labiau sustiprinsite, jei vadovausitės ir ankstesne rekomendacija, t. y. pakelsite kojas.
Tempimas su rankšluosčiu
Rekomenduojame tai daryti ryte, kol kojos dar nepavargusios, kad lengviau pasiruoštumėte ateinančiai dienai. Jums reikia rankšluosčio ir paviršiaus, ant kurio galėtumėte atsisėsti ir ištiesti koją. Atsisėskite, ištieskite vieną koją ir sulenkite kitą kelį prieš save, pėdą atremdami į žemę. Dabar paimkite rankšluostį, laikykite jį ties ta pėdos dalimi, kur prasideda pirštai, ir išsitieskite. Kai pajusite, kad Achilo sausgyslė ir blauzdos raumenys įsitempia, išlaikykite šią padėtį 30 sekundžių. Kartokite po 3–5 kartus kiekvienai pėdai.
Blauzdų raumenų tempimas
Rekomenduojame šį pratimą daryti vakare po sunkios dienos, kai kojos būna pavargusios. Atsistokite maždaug 20 cm atstumu nuo sienos, viena koja stovėkite vietoje, o kita ženkite pusę žingsnio atgal (30–40 cm), laikydami pėdą arti grindų, kad koja būtų tiesi. Laikydami klubus tiesiai sienos atžvilgiu, sulenkite priekinę koją ir pajuskite blauzdos raumens tempimą. Tempkite 30 sekundžių ir pakartokite 5 kartus.
Druskos vonelė pėdoms
Dabar populiarios Epsom druskos vonelės pėdoms, nes jose naudojama daugiau magnio ir sieros turinti druska, padedanti atpalaiduoti raumenis ir sumažinti mėšlungį.
2 valgomuosius šaukštus Epsom druskos įpilkite į 3 l šilto arba karšto vandens. Palaikykite kojas vonelėje maždaug 15–20 minučių. Ši vonelė atstato magnio kiekį organizme ir mažina kojų raumenų mėšlungį (ypač veiksminga po bėgimo, sporto ar ilgos darbo dienos), minkština odą ir apsaugo nuo nemalonaus kvapo. Rekomenduojama 2–3 kartus per savaitę vakare prieš miegą.
Šią procedūrą pridėkite prie pirmiau minėtų priemonių, kad pasiektumėte malonių ir atpalaiduojančių rezultatų.
Ar turite tinkamą avalynę?
Labai paprasta ir veiksminga priemonė kasdieniam skausmui sumažinti – tai įvertinti, ar avalynė yra tinkama. Tai yra, ar palaikomas pėdos skliautas, ar tinkamas plotis ir ar yra atraminis padas neaukštu kulnu. Visi šie veiksniai yra svarbūs vertinant jūsų savijautą avint avalynę. Jei neskirsite pakankamai dėmesio tam, ką perkate, galite patirti nugaros, kelių ir pėdų skausmą.
Viena iš rekomendacijų yra palyginti savo dabartinę kasdienę avalynę, kuri gali būti ne tokia tinkama kaip optimali, ir nuspręsti, dėl kokių veiksnių ši avalynė yra tokia patogi, tada pagal šiuos veiksnius pasirinkti kitą avalynę.
„Pulsaar Active“ kraujotaką gerinantys gaminiai
„Pulsaar Active“ kojinės sukurtos tam, kad padėtų pėdoms atpalaiduoti per dieną susikaupusį kraują. Jos idealiai tinka visiems, nes yra pagamintos iš nespaudžiančios medžiagos, kuri neriboja kraujotakos kojose. Todėl jas gali naudoti cukriniu diabetu ir neuropatija sergantys pacientai. Cirkuliacinės kojinės gerina bendrą pėdų ir aplink jas esančių sausgyslių kraujotaką, mažina patinimą ir nuovargį bei padeda užtikrinti geresnę audinių apytaką, taip pat mažina staigios apkrovos sukeltų sužalojimų riziką.
Daugiau informacijos apie šių kojinių teigiamą poveikį kraujotakai rasite čia.
