Kodėl turėtumėte išsitempti po treniruotės?

Kodėl turėtumėte išsitempti po treniruotės?

Norėčiau pabrėžti, kaip svarbu būti fiziškai aktyviems. Kaip rodo sukaupta patirtis, žmonės to neįvertina. Siekiant tinkamai mankštintis, reikėtų atlikti apšilimą, kad kūnas būtų paruoštas fiziniam krūviui. Po to atliekama pagrindinė treniruotė, o po jos – tempimo ir kvėpavimo pratimai.

Visos mūsų kūno dalys yra tarpusavyje susijusios. Tai reiškia, kad jei raumuo ar raumenų grupė sutrumpėja arba įsitempia, tai turi įtakos sąnarių būklei, todėl padidėja patempimų ir išnirimų rizika. Stenkitės rūpestingai ištempti raumenis, kurie buvo intensyviai apkrauti fizinio aktyvumo metu.

Svarbiausia yra ištempti laikysenos raumenis (padedančius išlaikyti laikyseną), nes jie linkę sutrumpėti. Šioje padėtyje ištemptus raumenis reikia išlaikyti 10–15 sekundžių. Kaklo raumenis reikia tempti ilgiau (apie 20–30 sekundžių). Kad išvengtumėte traumų, tempimo pratimus reikia atlikti tik tada, kai kūnas sušyla. Nepradėkite mankštos nuo tempimo pratimų, nes dėl to padidėja traumų rizika.

Atlikdami tempimo pratimus sutelkite dėmesį į kvėpavimą. Iš lėto bandykite daugiau ištempti raumenis iškvėpdami. Nepersistenkite bandydami pasiekti geresnių rezultatų. Nesigulkite ant kito asmens, nespauskite jo ir nenaudokite jo atžvilgiu jėgos, nes taip galima nesunkiai sukelti, pavyzdžiui, kirkšnių traumas. Kaip tempimo pratimai atliekami po fizinės veiklos, padedama kūnui atsigauti, o fiziologiniai, biologiniai procesai vyksta sklandžiau. Šiuos pratimus galima atlikti vos per 5–10 minučių, tačiau ši veikla dažnai lemia jūsų sveikatą, fizinio aktyvumo rezultatus, pasiekimus ir gerą savijautą.

Būkite aktyvūs ir judėkite taisyklingai bei atsargiai!

Dr. Sp.sc. Ieva Zvīgule

Sertifikuota kineziterapeutė

Vingrosev.lv

Grįžti į tinklaraštį